Rozbehli rekonštrukciu betónovej cesty Turčianske Teplice – Príbovce, aktuálne sa pripravuje skúšobný pás

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Základný kameň stavby rekonštrukcie cesty medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami bol slávnostne poklepaný 22. mája. Stavba v hodnote 20 miliónov eur, by mala byť dokončená za 20 mesiacov.

Pred pár dňami sa na ceste objavili prvé mechanizmy v blízkosti križovatky obce Mošovce a podľa plánu sa pustili do odstránenia pôvodného betónu. „Momentálne sa pracuje na tzv. skúšobnom páse, ktorého úlohou je nastaviť správnu technológiu pre celú zvyšnú rekonštrukciu cesty, práce začali na najviac zničenom úseku,“ vyjadril sa pre portál Turčania.sk prednosta Okresného úradu Marcel Maťovčík.

Skúšobný pás by mal byť v dĺžke 500 metrov „Možností použitia technológii pre stavbu je viac, preto je potrebné v tejto skúšobnej fáze vybrať tú najvhodnejšiu,“ doplnil Maťovčik a na záver dodal, že jeden jazdný pruh je v tejto chvíli už odstavený, na ktorý upozorňuje umiestnená svetelná signalizácia.

Celková obnova 15 kilometrového úseku v sebe zahŕňa aj rekonštrukciu piatich mostov, šiestich križovatiek a vybudovanie chodníkov pre chodcov. Jej obnova bude prebiehať za súbežnej prevádzky.

Rozbehli rekonštrukciu betónovej cesty Turčianske Teplice - Príbovce, aktuálne sa pripravuje skúšobný pás

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Jana Škutová

Komentáre