Práce na ceste medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami idú podľa plánu

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_2, Všetky správy

Počas dnešného dňa (27.6.) prebehol na ceste I/65 kontrolný deň. Zúčastnili sa ho prednosta Okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík spolu s Martinom Polkom z Dopravného inšpektorátu v Martine. Polka má nad stavbou odborný dohľad.

„Bez vykonaných prác je už len desať percent cesty. Iba úsek v dĺžke 1,5 km je bez opravy aspoň jedného z jazdných pruhov. Spolu už 13,5 kilometrov je zrekonštruovaných aspoň v jednom jazdnom pruhu,“ informoval Turčania.sk Marcel Maťovčík.

Ako ďalej dodal, na štyroch úsekoch sú kompletne zrekonštruované oba jazdné pruhy s prvým podkladovým asfaltom. „Do konca septembra by už nemal byť žiadny úsek riadený semaformi. Hotové sú tri mostné objekty, prebieha likvidácia ich obchádzok,“ uzavrel Maťovčík.

Nová kvalitná cesta I/65 má byť hotová v prvom polroku 2019. Po ceste dnes denne prejde 8 tisíc vozidiel a až pätinu tvorí nákladná preprava. Jej skvalitnenie a rozšírenie odľahčí aj okolité obce Príbovce, Benice, Moškovec, Jazernica a Malý Čepčín, ktoré trpia zvýšenou premávkou, práve z dôvodu, že motoristi sa snažia rozbitú vozovku obchádzať.

Celková obnova 15 kilometrového úseku v sebe zahŕňa aj rekonštrukciu piatich mostov, šiestich križovatiek a vybudovanie chodníkov pre chodcov. Jej obnova bude prebiehať za súbežnej prevádzky.

Celkové náklady projektu sú 20 019 307 eur bez DPH.

Práce na ceste medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami idú podľa plánu

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre