Potravinová búdka má prvého pravidelného sponzora

Najnovšie správy, Správy zo Žilinského kraja, TOP_1, Všetky správy

Prvá potravinová búdka v Turci, ktorá vo vznikla vo Vrútkach spoluprácou občianskej iniciatívy Hlavy dokopy a mesta Vrútky, získala nového pravidelného prispievateľa a teší sa z veľkej podpory.

Nie je to tak dávno, kedy búdku slávnostne uviedli do prevádzky. Symbolicky sa týmto dňom stal 17. október , ktorý je medzinárodným dňom boja proti chudobe. Odvtedy sa búdka teší veľmi priaznivým ohlasom.

Napriek tomu, že do búdky pravidelne prispieva mnoho občanov, záujem o tento druh pomoci je častokrát väčší. V snahe pomôcť čo najvyššiemu počtu ľudí v núdzi sme oslovili spoločnosť Tesco stores SR a.s. , ktorá pravidelne podporuje projekty tohto druhu. Po odprezentovaní našej iniciatívy sme sa spoločne dohodli na pravidelnej spolupráci v podobe týždenného príspevku na nákup potravín,“ povedal Ľuboš Gottwald, člen občianskej iniciatívy Hlavy dokopy a zároveň poslanec MsZ Vrútky.

V rámci tejto spolupráce sme spravili už dva nákupy, ktorými sme búdku naplnili a časť druhého z nich išla na priamu pomoc konkrétnej rodine, ktorá sa ocitla v núdzi“ doplňuje ďalší člen iniciatívy Stanislav Thomka.

Práve pomoc konkrétnym rodinám je jedným z hlavných cieľov občianskej iniciatívy Hlavy dokopy. Preto ak poznáte vo svojom okolí rodinu, ktorá potrebuje potravinovú pomoc, neváhajte sa na nás obrátiť.  Lebo nestačí dať len hlavy dokopy, ale treba aj priložiť ruku k dielu,“ uzatvára Ľuboš Gottwald.

  

ZDROJ: Hlavy dokopy

Komentáre