Poslanec Stanislav Thomka podal na primátora Jána Danka trestné oznámenie

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_2, Všetky správy

Poslanec Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine Stanislav Thomka, podal trestné oznámenie na primátora Jána Danka. Informoval o tom dnes (30.5.) počas zasadnutia MsZ. Podľa mestského poslanca mu mal Danko ponúknuť protislužbu za podporu Zámeru výstavby kabínkovej lanovej dráhy na Martinské hole.

„Za kladné hlasovanie mi bola ponúknutá protislužba v podobe môjho ďalšieho zotrvania vo funkcii konateľa v mestskej spoločnosti Televízia Turiec. Rozhovor z nášho stretnutia je zaznamenaný a uchovaný v advokátskych kanceláriách, ktoré mi poskytli právne stanoviská v tejto veci,“ povedal pred poslancami Thomka.

Podľa jeho ďalších slov je konanie primátora neetické, nemorálne, scestné, korupčné, nehodné jeho titulov a postavení a vyzval Danka, aby prehodnotil svoje zotrvanie vo funkcii primátora mesta Martin.

K celej záležitosti sa vyjadril pre média aj primátor mesta Ján Danko.

„Ja odmietam akékoľvek komentáre k tomuto, ide o vážne obvinenia, o tom musia rozhodnúť moji právnici, pretože akékoľvek stanovisko teraz bude v podstate konfrontované s nejakými inými, takže počkám čo na to povedia právnici. Určite som si nekupoval žiadnych poslancov. Jednal som s mnohými poslancami, nielen s jedným. Minimálne 17 – 18 poslancov som oslovil.“

Nakoniec bol bod o lanovej dráhe z rokovania MsZ po hlasovaní poslancov stiahnutý.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: TV Turiec

Komentáre