Poľský vodič kamiónu zapríčinil pod Strečnom nehodu, nafúkal 1,58 promile

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 41-ročný muž (občan Poľskej republiky). Informáciu pre Turčania.sk poskytol krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že obvinený muž v pondelok 4. februára pred 19.00 hodinou viedol nákladné motorové vozidlo Man s návesom po ceste prvej triedy v katastri obce Strečno, okres Žilina v smere od Žiliny na Martin v pravom jazdnom pruhu. Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu návesu nákladného vozidla s osobným motorovým vozidlom Volvo XC 90, ktoré v tom istom smere jazdy, ale v ľavom jazdnom pruhu, viedol 28-ročný muž (z Liptovského Mikuláša),“ uviedol ďalej hovorca.

Podľa jeho ďalších slov, pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,76 mg/l (1,58 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. U 28-ročného vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu, na mieste mu zadržali vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na najmenej 500 eur.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. Muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uzavrel Moravčík.

Poľský vodič kamiónu sa pod Strečnom nehodu, nafúkal 1,58 promile

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ v Žiline

Komentáre