Polícia:V Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 35 vodičov pod vplyvom alkoholu

Krimi, Všetky správy

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 35 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

„Dychovou skúškou namerali 17 vodičom motorových vozidiel nad jedno promile, 14 vodičom do jedného promile alkoholu v dychu a štyria vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody,“ uviedla Balogová.

Doplnila, že v piatok (26.1.) popoludní zastavili policajti na ceste I/78 v Oravskej Polhore v okrese Námestovo 25-ročného vodiča motocykla nezistenej značky, bez výrobného a evidenčného čísla, ktorý jazdil bez ochrannej prilby. Pri dychovej skúške mu namerali 0,85 mg/l alkoholu v dychu (1,77 promile).

V piatok (26.1.) spôsobil na ceste II. triedy medzi Varínom a Mojšom v okrese Žilina dopravnú nehodu 27-ročný vodič Citroënu C5. „Pravdepodobne nezvládol vedenie vozidla a pri prejazde pravotočivou zákrutou vyšiel z cesty, kde zostal stáť. Pri dychovej skúške mu policajti namerali 0,77 mg/l alkoholu v dychu (1,60 promile),“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

V sobotu (27.1.) podľa nej namerali policajti v Brezovici v okrese Tvrdošín 45-ročnému vodičovi Peugeot 307 pri dychovej skúške 1,17 mg/l v dychu (2,44 promile) a v Turzovke v okrese Čadca 24-ročnému vodičovi Škody Octavia 0,60 mg/l alkoholu v dychu (1,25 promile). „Všetci vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ uzavrela Balogová.

Komentáre