Polícia: V Žilinskom kraji odhalila v uplynulom týždni 34 podgurážených vodičov

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V siedmom týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 34 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

„Z celkového počtu vodičov 12 nafúkalo nad jedno promile, u 17 bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a dvaja z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietli podrobiť,“ uviedla Balogová a doplnila, že traja vodiči spôsobili dopravné nehody.

V nedeľu (18. 2.) predpoludním bola v Čadci zastavená vodička Škody Fabia. Pri dychovej skúške bola podľa Balogovej 43-ročnej žene nameraná hladina 2,85 promile alkoholu.
Deň predtým, v sobotu (17. 2.) vo večerných hodinách, zastavila policajná hliadka v obci Zubrohlava v okrese Námestovo vodiča Volkswagena Golf. „38-ročnému mužovi policajti namerali 2,02 promile,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa.

Dodala, že v sobotu v skorých ranných hodinách zastavili policajti v mestskej časti Dovalovo v Liptovskom Hrádku 20-ročného vodiča Volkswagenu Passat, ktorý nafúkal 1,75 promile.
„Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ uzavrela Balogová.

ZDROJ: TASR

Komentáre