Polícia v Žilinskom kraji odhalila v 10. týždni 23 vodičov pod vplyvom alkoholu

Krimi, Všetky správy

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 23 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

„Dychovou skúškou namerali siedmim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile, 16 vodičom do jedného promile alkoholu v dychu a jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške,“ uviedol Moravčík.

Doplnil, že obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 44-ročný muž z okresu Námestovo. „V sobotu (3.3.) večer viedol po ceste prvej triedy v smere od Námestova do obce Klin (okres Námestovo) Volkswagen Golf nízkou rýchlosťou a prechádzal s ním do protismeru a späť do svojho jazdného pruhu. Upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia PZ Námestovo, ktorá ho v obci Klin zastavila a pri dychovej skúške mu namerala 1,14 mg/l (2,38 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal krajský policajný hovorca.

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ zdôraznil Moravčík.

Účastníci cestnej premávky by sa podľa neho mali na cestách správať disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovať vedeniu vozidla, sledovať situáciu v cestnej premávke a dodržiavať dopravné predpisy. „Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ dodal krajský policajný hovorca.

ZDROJ: TASR

Komentáre