Polícia: V utorok cestujte na sever Slovenska radšej vlakom ako autom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vzhľadom na avizované poveternostné podmienky na zajtra, utorok 15. januára 2019, polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby pokiaľ to nie je nevyhnutné, sa na cestu nevydávali alebo na prepravu využili iný druh prepravy, napríklad železničnú. Informácie pre Turčania.sk poskytla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„Situácia v pondelok večer je najviac komplikovaná na ceste I/11 medzi Žilinou a Čadcou, kde sa vytvára poľadovica, ktorá spôsobuje niekoľkohodinovú súvislú kolónu vozidiel. Policajti pokiaľ to šlo odstavovali nákladnú dopravu a rozpúšťali vzniknuté kolóny. Premávku komplikovali aj vzniknuté škodové udalosti v kolónach. Nakoľko poveternostné podmienky na cestách v kraji boli obdobné, nebola možná obchádzková trasa,“ vyjadrila sa ďalej hovorkyňa.

Ako na záver Balogová dodala, polícia preto odporúča vodičom sledovať aktuálnu predpoveď počasia a nepodceňovať výstrahy. Pokiaľ sa na cestu vyberiete, jazdite opatrne, pribaľte si do auta aj tekutiny a najmä majte v nádrži dostatok pohonných látok.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Facebook PZ SR

Komentáre