Polícia objasnila podvod na dôchodkyni z Martina

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V uplynulých dňoch vyšetrovateľ OR PZ v Martine obvinil z prečinu podvodu spáchaného čiastočne v štádiu pokusu 43-ročného Miroslava L. z Lučenca.Informácie pre Turčania.sk poskytla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„Obvinený mal s doposiaľ nestotožnenou osobou ešte vo februári v roku 2016 podviesť 78-ročnú dôchodkyňu. Doposiaľ neznámy muž mal zavolať na pevnú linku dôchodkyni z Martina a predstaviť sa ako jej syn. V telefonáte mal uviesť, že súrne potrebuje peniaze na niečo, čo bude veľkým prekvapením a potrebuje hotovosť 10.000 eur. Na  požiadavku dôchodkyňa zareagovala tak, že nemá takúto hotovosť, že doma má len 4.500 eur a ostatné peniaze má v banke. Na to jej mal neznámy muž v telefonáte odpovedať, že na začiatok to stačí a pošle za ňou managera, od ktorého má vec kupovať a peniaze má odovzdať jemu,“ vyjadrila sa k prípadu hovorkyňa.

Ako Balogová ďalej uviedla, čo sa týka zvyšku peňazí, vraj pošle po dôchodkyňu taxík, ktorý ju dovezie k banke, kde vykoná výber zvyšnej časti peňazí. Dôchodkyňa mala na základe telefonátu sumu 4.500 eur ešte v ten deň odovzdať 43-ročnému Miroslavovi, ktorý za ňou prišiel do miesta trvalého bydliska. Následne mala dôchodkyňa podľa inštrukcií nastúpiť do taxíka, v ktorom mala zatelefonovať svojmu synovi a vtedy zistila, že on od nej peniaze nežiadal. Následne výber zvyšných peňazí z banky neuskutočnila.

Na prípadoch okradnutých seniorov polícia pracuje neustále a opakovane seniorom zdôrazňuje, aby  boli opatrní pri kontakte s cudzími ľuďmi, ktorí sa im pod rôznymi zámienkami snažia dostať do príbytkov.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre