Polícia evidovala minulý týždeň na cestách 33 opitých vodičov

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 32. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom 33 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 8 nafúkali nad 1 promile, u 6 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Jeden z vodičov motorových vozidiel spôsobil pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť.

Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 17 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

V piatok 9. augusta popoludní zastavila policajná hliadka v obci Novoť vodiča vozidla VW Golf. Pri kontrole sa 60 ročný vodič podrobil dychovej skúške, ktorou policajti mužovi namerali 1,39 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,90 promile.

V piatok 9. augusta pred polnocou upútala pozornosť policajnej hliadky nekoordinovaná jazda vodiča Suzuki Grand Vitara na miestnej komunikácii v obci Stankovany. Vodič na znamenie hliadky na zastavenie nereagoval a pokračoval v jazde, až napokon boli proti nemu použité donucovacie prostriedky. 57 ročný vodič sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,72 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,50 promile.

V nedeľu 11. augusta v ranných hodinách zastavila policajná hliadka medzi obcami Veľké Rovné – Turzovka vodičku vozidla VW Passat. Pri kontrole bola 56 ročná vodička podrobená dychovej skúške, pri ktorej jej policajti namerali 0,76 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte
1,58 promile.

Obidvaja vodiči a vodička čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

ZDROJ: TS KR PZ Žilina, foto: ilustračné

Komentáre