Policajti zachránili život 27-ročnému mužovi, ktorý chcel vyskočiť z okna

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Policajti svojím taktickým a rýchlym zásahom zachránili život 27-ročnému mužovi z Martina.

V sobotu 9. júna pred štvrtou hodinou ráno operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline (ďalej len operačné stredisko) prijalo oznámenie, že v Martine na druhom poschodí je na vonkajšej parapete okna muž.

„Vzniklo dôvodné podozrenie, že muž môže skočiť, alebo spadnúť. Operačné stredisko okamžite po prijatí oznámenia na miesto vyslalo policajnú hliadku z Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin-západ. Policajti po príchode na miesto zbadali na vonkajšej parapete muža, ktorý sa tam nebezpečne pohyboval. Ihneď začali s ním komunikovať. Muž bol dezorientovaný a zmätený. Stále dookola hovoril, že má strach a počuje z izby nejaké hlasy. V byte sa zabarikádoval a zamkol. Jeden z policajtov zostal s mužom komunikovať a druhý sa snažil dostať do bytu,“ informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ako ďalej hovorca uviedol, policajt využil oprávnenie v zmysle zákona a násilne vošiel do bytu, pretože vznikla dôvodná obava ohrozenia života a zdravia a vec nezniesla odklad. Policajti s mužom neustále komunikovali. Po vojdení do bytu sa v izbe nenachádzala žiadna iná osoba. Muž bol stále na vonkajšej parapete. Policajt si získal jeho dôveru, podal mu ruku a muža vtiahol do bytu. „Následne bola na miesto privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorej bola osoba odovzdaná,“ uzavrel hovorca.

Policajti zachránili život 27-ročnému mužovi, ktorý chcel vyskočiť z okna
Policajti zachránili život 27-ročnému mužovi, ktorý chcel vyskočiť z okna

ZDROJ: Turčania.sk, foto: FB Polícia SR

Komentáre