Policajti opäť odhalili vodičov pod vplyvom alkoholu

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

V uplynulom týždni (16. týždeň) policajti v Žilinskom kraji počas výkonu služby odhalili 28 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. U vodičov bol alkohol zistený vykonanými dychovými skúškami. U 17 vodičov s výsledkom nad jedno promile a u 11 vodičov bol zistený alkohol do jedného promile. Dvaja vodiči sa počas kontroly odmietli podrobiť dychovej skúške na alkohol.
Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u 30 vodičov nemotorových vozidiel.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.
Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia

ZDROJ: Radko Moravčík, hovorca KR PZ Žilina

Komentáre