Policajt zadržal v Martine počas voľna zlodeja oblečenia

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Policajt z Obvodného oddelenia Policajného zboru Vrútky nakupoval v martinskom obchodnom centre počas osobného voľna. Pri nakupovaní si všimol podozrivé správanie muža. Ten si do kabínky na prezliekanie bral viaceré veci, ale vyšiel len s jednou, ktorú zavesil na vešiak a následne z predajne vyšiel.

„Policajt ihneď zareagoval a pred predajňou muža zastavil a preukázal mu svoju príslušnosť k Policajnému zboru. Vyzval muža, či má pri sebe nejaké veci z predajne, za ktoré nezaplatil. Muž zareagoval, že áno a vydá ich v kabínke na prezliekanie. Tu mal vybrať dve odcudzené bundy v celkovej hodnote 191.90 eur. Policajt o uvedenej skutočnosti okamžite upovedomil obsluhu predajne. Muž podozrivý z krádeže sa dal na útek, ale pred predajňou bol zadržaný policajtom a odovzdaný privolanej policajnej hliadke,“ informuje na sociálnej sieti polícia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin-západ následne 19-ročného muža z Martina obvinil z prečinu krádeže, pretože bol za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajt zadržal v Martine počas voľna zlodeja oblečenia

ZDROJ: PZ SR

Komentáre