Naplánuj polícii miesto kontroly – Poď s nami merať!

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Využite jedinečnú príležitosť a poďte s políciou merať 25. novembra 2017 v čase od 09.00 do 16.00 hod.. Miesta, na ktorých sa bude merať určíte vy a priebeh akcie si budete môcť pozrieť osobne.

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Od 13. do 16. novembra 2017 môžete všetci navrhovať miesta a úseky ciest, na ktorých bude prebiehať akcia „Poď s nami merať!“. Všetky potrebné informácie k zasielaniu návrhov nájdete na stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Zaslané návrhy polícia vyhodnotí a zoznam miest, na ktorých sa bude merať zverejní, aby ste sa jej mohli zúčastniť. Vodičov, ktorí budú mať veľmi „ťažkú nohu na plyne“ vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu.

Pošlite svoj návrh vo vyplnenej tabuľke podľa príslušného kraja. Všetko nájde na tomto odkaze.

ZDROJ: MV SR

Komentáre