Počas víkendu prebehne 23. ročník Behu na Zniev

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V druhú júnovú nedeľu, 9. júna 2019 pozývame všetkých bežcov, bežkyne i priaznivcov atletických výkonov do Kláštora pod Znievom na 23. ročník Behu na Zniev, ktorý už bude štvrtýkrát za sebou so štatútom Majstrovstiev Slovenska v behu do vrchu v kategóriách mužov, žien, juniorov a junioriek.

Trať s výhľadmi do Turčianskej záhradky

Siahnuť na dno svojich možností budú mať bežci príležitosť na trati, ktorej štart začína výstrelom z historického dela za budovou jubilujúceho 150. ročného Znievskeho gymnázia, pokračuje serpentínami pod Turčianskou kalváriou, ale i jej areálom, lesnými výbehmi a cestičkami, až končí pod ruinami starobylého hradu Zniev s výhľadmi do skoro celej Turčianskej kotliny.

Prezentácia pretekov začína od 10.00 v areáli gymnaziálnej budovy a štart hlavných kategórií začne o 13.00 hod. Dĺžka trate je 5650 metrov, prevýšenie 475 metrov. Pre celkového víťaza Behu na Zniev je pripravená špeciálna výhra 200 €.

Deti športom oslávia svoj deň

Divácku kulisu, ale i bežcov čaká bohatý kultúrny program. Na svoje si prídu i deti, ktoré športom i hrami oslávia Deň detí. Čakajú ich historické kostýmy, zbrane, šermiari, možnosť zastrieľať si z luku, stánky s občerstvením, súťaže.

Všetky deti, ktoré sa zúčastnia Behu na Zniev, môžu v záverečnej tombole vyhrať bicykel . Moderátorskou hviezdou bude opäť ostrieľaný Slávo Jurko!
Novinka: novinárska kategória

Okrem 18. kategórií je tento rok pripravená nová, špeciálna pre novinárov, ktorí v Kláštore pod Znievom absolvujú novinárske Majstrovstvá Slovenska pod záštitou Slovenského syndikátu novinárov.

Vápnik pre svaly dodá bežcom prvýkrát Kláštorná Kalcia

Pitný režim pre bežcov poskytne Kláštorná Kalcia, ktorá sa po štyroch rokoch v Kláštore pod Znievom opäť začala plniť, teraz už pod hlavičkou spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko.

Spojenie minerálnej vody Kláštorná Kalcia a športových výkonov je úplne prirodzené, lebo vďaka zvýšenému obsahu vápnika a dostatočnému množstvu horčíka doplní stratené minerály aj po takej náročnej disciplíne, ako je beh do vrchu.

A navyše, ako hovorí generálny riaditeľ Kofoly v Čechách a na Slovensku Daniel Buryš: „Sme lokálnou firmou, ktorá sa snaží zmysluplne podporovať regióny, kde pôsobí. Preto okrem podpory tejto športovej aktivity máme v Kláštore pod Znievom aj ďalšie rozvojové plány. S naším LEROSom, tradičným výrobcom zmesí z liečivých rastlín a prírodných čajov, by sme tu radi otvorili výkupňu bylín a v spolupráci s občianskym združením Dobrý Pastier, ktoré poskytuje azyl ľuďom v núdzi a seniorom, rozvinuli myšlienku obnovenia botanickej záhrady liečivých rastlín, ktorá bola v minulosti dominantou regiónu.“

Počas víkendu prebehne 23. ročník Behu na Zniev

ZDROJ: Tlačová správa

Komentáre