Po druhej tretine TFL: Bernoláčik jednoznačným lídrom, Storm konečne bodoval

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianska florbalová liga má za sebou druhú tretinu. Aj zápasy v tejto časti boli zaujímavé a dramatické. Neraz o víťazovi rozhodovali až samostatné nájazdy. Možno povedať, že úroveň súťaže je v aktuálnej sezóne najvyššia z doterajších ročníkov.

Turčianska florbalová liga hráčskou, organizačnou, ale aj rozhodcovskou úrovňou dobieha tretiu najvyššiu slovenskú ligu M2. K zvýšenej kvalite prispelo, že väčšina mužstiev pravidelne trénuje. Ďalej aj to, že do Včelína prišlo niekoľko kvalitných florbalistov z Dolného Kubína a Nižnej. Oživením ligy je mužstvo zo Žiliny. Aj tam môžeme vidieť niekoľko výborných florbalistov.

Lídrom súťaže je naďalej FBK Bernoláčik, ktorý zvýšil oproti 1. tretine svoj náskok na čele

Obhajca titulu siahal aj po vytvorení rekordu v počte víťazných zápasov za sebou. Ale prehra s Čiernymi jastrabmi zo Žiliny prerušila 12 zápasovú víťaznú sériu oranžových. Tento duel potvrdil vyrovnanosť súťaže i to, že nikto nemá automaticky vyárendované víťazstvá.

Na druhom mieste zostal zásluhou lepšieho skóre Spartak Včelín. „Včeličky“ sa spoliehajú na svoje oravské posily, ktoré vedia na ihrisku zabrať v pravý čas. Bok po boku so Včelínom sú FBK Turany. Účastník M2 dopláca na nevyrovnanosť výkonov.

V 14. kole Turancov dokonca zaskočil beznádejne posledný Storm. Napraviť chuť si isto budú chcieť v nasledujúcom kole proti Bernoláčiku.

Na štvrtom mieste sa usadil Immortals. Nesmrteľní sa snažia prácou na tréningoch herne dobehnúť špičku TFL. Aj oni striedajú lepšie zápasy s tými horšími.

Zenit sa nevyšvihol z piateho mieste po 1. tretine, hoci na ihrisku sa o to partia bojovníkov snaží v každom zápase.

Skokanom druhej tretiny sú Čierni jastrabi zo Žiliny. V tejto časti prehrali iba s Turanmi a pochváliť sa môžu aj čerstvým skalpom úradujúceho majstra. Stali sa šťukou v rybníku, ktorá má stále chuť na ďalší výlov.

Sklamaním sú výkony Martinských medveďov. Dvojnásobný víťaz TFL dokázal poraziť v tejto často iba Storm a aj preto sa Medveďom miestenka v play-off poriadne vzdialila.

Storm senzačne zdolal po nájazdoch Turany a zaknihoval si prvé dva body v súťaži. Keďže s jedlom rastie chuť, určite sa pokúsia stormáci ešte niekoho v tretej tretine nachytať na hruškách a zväčšiť tak svoj skromný bodový účet.

Výsledky 14. kola TFL

Immortals Martin – Zenit 5:6 sn / 2:0,0:2,3:3 / góly: Paulíny 3, Ďureje 1, Čipkala 1, – Balla 1, Grosman 1, Ďuračik 1, Taraba 1, Kučka 1, Brnčal 1

Medvede – Včelín 7:8 sn / 3:4,1:1,3:2 / góly: Wagner 2, Sakál 1, Hazucha 1, Kubička 1, Kohan 1, Silvester 1, – Laštík 3, Kopecký 1, Čižmárik 1, Martvoň 1, Derik 1, Gregáň 1

FbK Turany – FbK Storm 4:5 sn / 1:1,2:2,1:1 / góly: Jurečka 1, Kubička 1, Ujček 1, Molnár 1, – Hurtík 1, Sabó 1, Klain 1, Sabó 1, Kovaľ 1

Black Hawks Žilina – Bernoláčik 6:5 / 2:1,4:1,0:3 / góly: Straka 2, Sýkora 2, Škarupa 1, Bubeník 1, – Noga 2, Vargončík 2, Remeň 1

ZDROJ: -mil-, foto: Slávka Jankyová