Pil, šoféroval a nakoniec narazil do garáže

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V piatok (18.8.) vo večerných hodinách spôsobil dopravnú nehodu v obci Diviaky, okres Turčianske Teplice 21-ročný vodič na vozidle Opel Vecrta Caravan.

„Vodič v ľavotočivej zákrute nedostatočne sledoval situáciu v cestnej premávky a plne sa nevenoval vedeniu vozidla, správal sa nedisciplinovane a neohľaduplne, neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam, prešiel do protismeru a narazil do garáže,“ informovala o dopravnej nehode krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Po dopravnej nehode bola u vodiča vykonaná dychová skúške s výsledkom 0,90 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,88 promile.

Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji celkom 32 podnapitých vodičov

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji naďalej neustálu pozornosť. V 33. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji 32 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel osemnásti nafúkali nad 1 promile, u deviatich vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Piati z vodičov podgurážených alkoholom spôsobili dopravné nehody, jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre