Pavel Hirax Baričák sa predstaví na charitatívnej prednáške

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

Dnes (10. 5 ) sa v priestoroch veľkej zasadačky Mestského úradu v Martine, predstaví známy spisovateľ, cestovateľ a hudobník v jednej osobe Pavel Hirax Baričák.

Pavel Hirax Baričák sa vo svojej prednáške zameria hlavne na svoje tri motivačné knihy zo série Šlabikárov šťastia. Najväčší dôraz dá na vzťahy, ako aj na poslednú vydanú knihu Rodičia deťom, deti svetu. Príde teda na témy sebaprijatia, odpustenia sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi, výchovy zameranej na rešpektovanie detskej duše a určovania hraníc nemocenským prístupom, odbúrania depresívnych stavov, riešenia krízových situácií, otázok – „Prečo si človek priťahuje nedobrého partnera?“, zbavenia sa blokov z detstva, atď.

„Nezvyknem v Martine prednášať dvakrát za rok, vždy si to šetrím na môj jesenný krst, ktorý sa už pravidelne koná v Kine Moskva, no tentokrát som spravil výnimku. Oslovili ma ľudia zo SPOSA Martin, ktorí pomáhajú rodinám s autistickými deťmi a tak sme vymysleli spoločný projekt. Jedná sa teda o súčinnosť ľudí zo spomínanej organizácie, mňa ako prednášajúceho a v neposlednom rade viceprimátora mesta Martin Imricha Žiga“, vyjadril sa pre portál Turčania.sk Pavel Hirax Baričák.

Po prednáške v prípade záujmu, bude možnosť si dať podpísať prinesené knihy, alebo si knihy a CD-čka zakúpiť na mieste priamo od autora.

Prednáška začína o 18:00, vstupné sú 4 eurá (predpredaj v Kaviarni Kamala za 3 eurá). Celý výťažok zo vstupného poputuje občianskemu združeniu SPOSA – Turiec, ktoré sa snaží o presadzovanie a podporu všetkých opatrení, ktoré  zlepšujú podmienky a kvalitu života autizmom postihnutých osôb a ich rodín.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre