Pátranie po totožnosti neznámej osoby

Krimi, Správy z regiónu, Všetky správy

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a prečinom poškodzovania cudzej veci.

Doposiaľ neznámy páchateľ sa v pondelok 18. decembra v Žiline na sídlisku Solinky vlámal do dvoch bytov. Z ich priestoru odcudzil finančnú hotovosť, šperky zo žltého kovu, alkoholické nápoje aj mäso. Uvedeným konaním vznikla celková predbežná škoda vo výške 2320 eur. Polícia na prípade intenzívne pracuje a po páchateľovi a odcudzených veciach pátra. Páchateľovi v prípade jeho zistenia a dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov.

V súvislosti s touto udalosťou bol vypracovaný identikit neznámej osoby, ktorý sa nachádza v prílohe tlačovej správy. Polícia z uvedeného dôvodu žiada širokú verejnosť o pomoc pri stotožnení neznámej osoby vyobrazenej na identikite. Jej svedectvo je dôležité a môže prispieť k objasneniu skutku.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie k totožnosti neznámej osoby oznámili na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatnú telefónnu linku 158.

ZDROJ: KR PZ Žilina

Komentáre