Pátranie po hubárovi so smutným koncom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

17. septembra 2018 bola Horská záchranná služba príslušníkmi PZ SR z Martina požiadaná o súčinnosť pri pátraní po nezvestnom 70 – ročnom mužovi. Informácie poskytla Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Podľa informácií od príbuzných sa ešte v predošlý deň vybral 70 – ročný muž pravdepodobne na huby, no domov sa nevrátil. Pátracej akcie sa okrem iných zložiek a dobrovoľníkov zúčastnili aj záchranári HZS vrátane psovodov z Oblastného strediska Veľká Fatra. Počas prvého dňa prehľadali lokality, kde bol nezvestný podľa informácii svedkov naposledy videný a to časti mesta Vrútok – Karvaša a Bláhovca, Kolónia Hviezda, ale aj turistický chodník z Vrútok smerom na Minčol. Pátranie v ten deň skončilo s negatívnym výsledkom.

V pátraní s účasťou horských záchranárov sa pokračovalo aj dnes (18.9) od skorého rána. Opätovne boli s ešte väčším počtom nasadených osôb prehľadané vytipované lokality. V podvečerných hodinách sa nezvestného muža podarilo nájsť v potoku Javorina v Javornej doline, žiaľ bez známok života. Horskí záchranári telesné pozostatky nebohého muža nabalili a pomocou nosidiel UT 2000 pozemne transportovali na lesnú zvážnicu, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR. Okolnosti a príčiny úmrtia budú predmetom vyšetrovania.

Vyjadrenie polície:

Telo nezvestného Jána Gábora bolo nájdené v toku potoka v lokalite Kolónia Hviezda vo Vrútkach. Privolaný lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie, bola nariadená pitva. Týmto pominuli dôvody vyhláseného pátrania zo dňa 18.9.2018.

Pátranie po hubárovi so smutným koncom

ZDROJ: Horská záchranná služba

Komentáre