V piatok inštrumentalista Palo Chodelka a Brainscan, v sobotu Editor a krst nového CD

Najnovšie správy, PR články, Všetky správy

RC Mlyn Vrútky čakajú tento víkend okrem MS v Hokeji 2017 aj dva hudobné večery. V piatok sa s spolu s bystričanmi BRAINSCAN predstaví gitarový inštrumentalista Palo Chodelka. Na druhý deň pokrstí svoje nové CD s názvom Old School martinská úderka EDITOR. Spolu s nimi sa na pódiu vystriedajú HOW?NO!CUC z Martina a experimentálny ABSTRACT z Banskej Bystrice. Poznačte si dátumy 5. máj od 20:00 hod a 6. máj od 19:00 hod.

Liquid BRAIN Roll je jedinečné spojenie známeho slovenského gitaristu Pala Chodelku, jeho LIQUID BOOGIE ROLL a kapely BRAINSCAN.

Fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na pestrý prierez tvorbou obidvoch skupín. Odznejú od inštrumentálnych, cez spievané songy od LIQUID BOOGIE ROLL až po razantnejšie skladby od kapely BRAINSCAN. Kapela sa predstaví v zložení Palo Chodelka na gitare, Handrush a Noga za mikrofónmi, Pepe na base a za bicími sa vystrieda dvojica bubeníkov Lojzo Horník a Hollub. Nenechajte si ujsť piatok 5. mája od 20:00 hod.

HC legendu EDITOR z Martina určite netreba predstavovať. Po kratšej odmlke prichádza štvorica pod taktovkou Milana Jakubíka s novým priamočiarym albumom Old School.

Editor je jedna z najstarších stále fungujúcich slovenských rockových kapiel. Počas svojej existencie vystúpil na obrovskom množstve koncertov, nielen v malých kluboch ale aj na mega festivaloch, kde sa predstavil po boku tých najväčších hviezd či už z domácej alebo zo zahraničnej scény.

V Editore sa od jeho počiatku udialo pomerne dosť personálnych zmien. Za zmienku tiež stojí fakt, že minulých či súčasných hudobníkov z tejto kapely nájdete tiež v zostavách kapiel Lunatic Gods, Digitus In Recto, Horská chata, Ramchat, Bačova Fujara, Los Cocotos, How?No!Cuc a mnohých iných.

Milan Jakubík o novom albume:

„Nový album je iný v tom, že sme sa chceli vrátiť k našim koreňom, vniesť do našej hudby viac spontánnosti a energie. Všetko pod heslom v jednoduchosti je krása. Sústredili sme sa hlavne na gitarové riffy, celkovú tvrdosť a priamočiarosť našej hudby. Musím povedať, že nás to bavilo a stále baví, tak ako v štúdiu, tak aj na koncerte to poriadne naložiť. Je to taký protiklad proti tomu čo sme robili pre 6 – 8 rokmi, kde sme už ustupovali od tvrdého zvuku a viac sa hrali s aranžmánmi. Ale táto staronová zostava na takéto niečo nie je stavaná, nás to proste tlačí do tvrdosti a rýchlosti.

Čo sa týka štúdia tak predtým sme nahrávali na Slovensku, ale teraz sme chceli skúsiť niečo nové. Čo to sme pozisťovali a naša voľba padla na české GM Recording Studio. A veru neľutujeme. Takú pohodu pri nahrávaní sme ešte nezažili. Zvukový majster Martin Roženek plne akceptoval naše požiadavky a s výsledkom sme veľmi spokojní.“

Zostava Editoru: Milan DOCTOR Jakubík – spev, Stano STANLEY Pastucha – basgitara, Peter PROCHY Prošek – bicie a gitarista Emil Varsik.

Krst je pripravený na sobotu 6. mája od 19:00 hod.

Udalosť Liquid BRAIN Roll: https://www.facebook.com/events/1329480723813287/

Udalosť EDITOR: https://www.facebook.com/events/173807589799273/

ZDROJ: Turčania.sk, platená PR správa