Palác sa obáva, že Andrew a Sarah Fergusonovci premenia svoj domov na „záložňu“, aby predali kráľovské cennosti skôr, ako sa presťahujú

Andrew Mountbatten-Windsor a jeho bývalá manželka Sarah Fergusonová ich v priebehu rokov stála takmer všetko. Títo dvaja prišli o kráľovské tituly, boli im zakázaní všetky verejné podujatia s rodinou a musia opustiť svoj 30-izbový, 99-akrový pozemok Royal Lodge vo Windsor Parku.

V októbri 2025 sa Andrew vzdal titulu vojvoda z Yorku a tvrdil, že sa tak rozhodol po „diskusi“ so svojím starším bratom, kráľom Karolom III., ako aj so svojou „bezprostrednou a širšou rodinou“.

O necelé dva týždne kráľ Karol odobral Ondrejovi kniežací titul. Panovník rozhodol aj o bydlisku svojho súrodenca, kde mal Ondrej nájomnú zmluvu na 75 rokov.

Vyhlásenie týkajúce sa domu Royal Lodge znelo: „(Andrewov) prenájom Royal Lodge mu k dnešnému dňu poskytoval právnu ochranu, aby mohol pokračovať v pobyte. Teraz bolo doručené formálne oznámenie, aby sa vzdal prenájmu a on sa presťahoval do náhradného súkromného ubytovania. Tieto výčitky sú považované za nevyhnutné, napriek tomu, že naďalej popiera obvinenia proti nemu. Ich veličenstva si želajú a chcú objasniť, že ich veličenstva a ich sympatie chcú objasniť. obete a osoby, ktoré prežili akúkoľvek formu zneužívania.

Keďže ich kráľovské výhody sú preč, objavujú sa správy, že Andrew a Sarah sa teraz uchyľujú k predaju cenných predmetov spojených so zosnulou kráľovnou Alžbetou II. tomu, kto ponúkne najvyššiu cenu. Predpokladá sa, že títo dvaja by mohli vydražiť súkromné ​​listy a šperky, ktoré v súčasnosti vlastnia.

Jeden zdroj pre Radar Online povedal: „Výskyt čo i len jedinej položky by spustil okamžitý a rozsiahly spád. Zdá sa však, že Andrew a Sarah majú v úmysle premeniť Lodge na nejaký druh záložne tým, že zhromaždia tovar, o ktorom si myslia, že ho môžu vydražiť… Ak s tým budú pokračovať, ich odchod z kráľovského života sa môže skončiť tým najnestabilnejším spôsobom.“

Iný zdroj dodal, že ak sa súkromné ​​listy, nahrávky a šperky budú predávať verejne, bude to „scenár najhoršieho prípadu“ a vysvetlí: „Vyššie kráľovské rodiny vždy očakávali, že rozchod s Andrewom bude ťažký, ale nie v takom rozsahu. Vyhliadka na zverejnenie súkromných listov, nahrávok a šperkov sa považuje za najhorší scenár.“

Okolo ich presťahovania sa z Royal Lodge a toho, čo tak dlho trvalo, bolo tiež veľa otázok.

Zasvätenec, ktorý hovoril pre Daily Mail, povedal: „Nákladný automobil bol a odišiel pod rúškom tmy. Andrew ide do domu veľkosti škatule od topánok v porovnaní s Royal Lodge, takže veľa vecí, ktoré boli odvezené, ide do úložného priestoru.

„Neporiadok v Royal Lodge mení to, čo by malo byť jednoduché, na niekoľko mesiacov trvajúce vykopávky po jednotlivých izbách. Všetko to bude bolestivo pomalé, najmä s rekonštrukčnými prácami na druhom konci. Toto nie sú veci, ktoré môžete zamiesť do kontajnera. Aj keby sa Andrew chcel zajtra presťahovať, nemohol.“

Andrew sa údajne presťahuje na Marsh Farm, ktorá sa nachádza sedem míľ od kráľovského Sandringham House v Norfolku. Verí sa, že Sarah bude hľadať svoje ubytovanie inde.