Opitý Martinčan kradol v Žiline, skončil v rukách polície

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obvineniu z prečinu krádeže čelí 51-ročný Miroslav z Martina. V utorok 10. júla pred 19.00 hodinou v Žiline, vošiel obvinený do kancelárie súkromnej spoločnosti a zo stola mal odcudziť peňaženku, v ktorej boli osobné doklady a finančná hotovosť. Po skutku z miesta odišiel. Krádežou vznikla predbežná škoda vo výške viac ako 300 eur. O prípade informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Po oznámení skutku bola ihneď na miesto vyslaná policajná hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Policajti pátrali po podozrivej osobe, ktorú za krátky čas zadržali a predviedli na policajný útvar. Po zadržaní sa muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,38 mg/l (2,88 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Počas procesných úkonov zadržaný muž vydal peňaženku s dokladmi a finančnou hotovosťou. Po vykonaní potrebných úkonov bola peňaženka aj s obsahom vrátená oprávnenej osobe,“ pokračoval hovorca.

Ako na záver dodal, poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina-východ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Opitý Martinčan kradol v Žiline, skončil v rukách polície

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ SR Žilina

Komentáre