Alkohol a nehody. Za volantom opäť podnapitá žena

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji naďalej neustálu pozornosť. V 49. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji 42 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 18 nafúkalo nad 1 promile, u 13 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Desiati z vodičov podgurážených alkoholom spôsobili dopravné nehody.

V piatok 8. decembra vo večerných hodinách spôsobila dopravnú nehodu v okrese Turčianske Teplice 55-ročná vodička jazdiaca na vozidle Ford Fiesta. Pri dychovej skúške policajti vodičke namerali 0,83 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,73 promile.

V sobotu 9. decembra v skorých ranných hodinách spôsobil dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu 43-ročný vodič na vozidle VW Passat. Pri dychovej skúške policajti vodičovi namerali 0,84 mg/l alkoholu vdychu, čo je v prepočte 1,75 promile.

V sobotu 9. decembra podvečer spôsobil na križovatke Košická v Žiline dopravnú nehodu 61-ročný vodič vozidla VW Polo. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,12 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,33 promile.

V nedeľu 10. decembra po polnoci spôsobil dopravnú nehodu v Žiline 23-ročný vodič na vozidle Seat Cordoba. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,99 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,06 promile.

Podgurážená vodička a vodiči boli obvinení z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.

ZDROJ: KR PZ Žilina

Komentáre