Oficiálne vyjadrenie polície k dnešnej dopravnej nehode pod Strečnom

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V pondelok 4. júna po deviatej hodine rannej došlo na ceste prvej triedy (I/18) v katastri obce Strečno, okres Žilina k dopravnej nehode. O nehode sme dnes (4.6.) písali tu.

Podľa slov krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka, 45-ročný vodič z Turecka viedol nákladné motorové vozidlo Iveco s návesom v smere od Martina na Žilinu. Pri jazde nedodržal dostatočnú vzdialenosť za osobným motorovým vozidlom Alfa Romeo idúcim pred ním, do ktorého narazil. Následne po náraze došlo ešte k stretu troch motorových vozidiel jazdiacich v tom istom smere jazdy (vozidlo Ford Mondeo, vozidlo BMW a nákladné vozidlo Renault s návesom).

„Po dopravnej nehode boli jednorazovo ošetrené tri osoby (vodič a spolujazdec z vozidla Ford Mondeo a spolujazdec z vozidla Alfa Romeo). Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 19.000 eur,“ uzavrel hovorca.

Policajti z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov v smere od Martina na Žilinu cestnú premávku usmerňovali a odkláňali cez priľahlé parkovisko a v smere od Žiliny na Martin riadili do voľného jazdného pruhu.

Pod Strečnom opäť blokovaná cesta, hlásia zrážku troch osobných vozidiel s kamiónom

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Chiko Mundier

Komentáre