V Košťanoch a Žabokrekoch nepôjde elektrina, odstávka zasiahne čiastočne aj Dražkovce, Belú-Dulice a Necpaly

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) plánuje počas piatka 13. októbra spustiť do prevádzky novú trafostanicu a vymeniť úsekový vypínač. Nezaobíde sa to bez prerušenia dodávky elektriny pre viac ako 400 domácností a prevádzok. Odstávku pocítia najmä Košťany nad Turcom a Žabokreky, ale aj niekoľko odberných miest v dražkovskej Doline, Belej-Duliciach a Necpaloch.

Distribučná spoločnosť naplánovala odstávku od 7:45 do 16:30. Ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie, pracovníci SSE-D urobia všetko preto, aby elektrina začala opäť prúdiť čo najskôr. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku.

Kompletný zoznam adries zasiahnutých odstávkou môžete nájsť na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.sse-d.sk v časti Plánované odstávky.

Každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy dopredu informovaný o plánovaných odstávkach prostredníctvom SMS správy alebo emailu, sa môže zaregistrovať na rovnakej stránke v sekcii Webkontakty. Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem.

V Košťanoch a Žabokrekoch nepôjde elektrina, odstávka zasiahne čiastočne aj Dražkovce, Belú-Dulice a Necpaly.

ZDROJ: Mgr. Miroslav Gejdoš, hovorca SSE

Komentáre