Ocenenie Moja sestra získala aj Jela Stehlíková z Univerzitnej nemocnici v Martine

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Asociácia na ochranu práv pacienta (AOPP) zorganizovala prvý ročník ocenenia Môj lekár a Moja sestra. Úctu oceneným vyjadrila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská a spolu s prezidentkou AOPP Máriou Lévyovou odovzdala lekárom a sestrám zaslúžené ceny.

Ocenenie Môj lekár a Moja sestra získalo desať lekárov a desať sestier. Vybrala ich odborná porota zložená zo zástupcov zdravotníckej obce, pacientov aj médií.

Medzi ocenenými je aj Jela Stehlíková, sestra a stomasestra v Univerzitnej nemocnici v Martine na chirurgickej klinike a transplantačnom centre

„V zdravotníctve je na prvom mieste kvalitná liečba pacienta a snaha prinavrátiť mu jeho stratené zdravie. Toto ocenenie preto vnímam ako nesmierne dôležité. Pozitívna spätná väzba pre lekárov a sestry je veľmi podstatná, pri liečení pacientov sú nenahraditeľní a patrí im zaslúžený rešpekt a úcta. Ich prácu si nesmierne vážim, a preto im aj touto cestou ďakujem,“ povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Ocenenie v kategórií Moja sestra získala aj Jela Stehlíková z Univerzitnej nemocnici v Martine. Na ocenenie ju navrhlo SLOVILCO (Slovenské združenie stomikov).

Jela Stehlíkova pracuje ako sestra a stomasestra v Univerzitnej nemocnici v Martine na chirurgickej klinike a transplantačnom centre. Vedie stomickú poradňu, kde pomáha zdravotne ťažko postihnutým stomikom v ich neľahkom boji so stomickými vývodmi a onkologickým ochorením. Slovenské združenie stomikov navrhlo pani Stehlíkovú na ocenenie „Moja sestra“, pretože pomáha pacientom v predoperačnom i pooperačnom období. Vo svojej práci i mimo nej trpezlivo pacientov učí prekonávať prekážky spojené s ochorením a je pre nich veľkou oporou. Je svedomitá, zodpovedná, pacienti ju majú radi a vedia, že keď na ňu obrátia, vždy sa im snaží pomôcť a povzbudiť ich či dodať im znovu elánu do života , ktorý onkologickí pacienti tak veľmi potrebujú. Je členkou Martinského klubu stomikov ILCO klub Martin. Zúčastňuje sa na ich akciách a prednáša o problémoch so stómiou na seminároch.

„Na jej ľudský prístup k pacientom a pomoc sa nedá zabudnúť, lebo vďaka tomu sa postupne zmierujeme so svojim ochorením, za čo z celého srdca združenie stomikov ďakuje,“ píše sa v nominácii.

ZDROJ: MZ SR, foto: Ilustračné

Komentáre