Bezplatné a pohodlné objednanie u lekára cez internet

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Žilinský samosprávny kraj vlani spustil novinku v bezplatnom objednávaní u lekárov. Na portáli www.objednatvysetrenie.sk sa takýmto spôsobom do dnešného dňa elektronicky objednalo takmer 50-tisíc pacientov. Do systému nedávno pribudli nové ambulancie, ich celkový počet je tak už 72.

„Bezplatné objednanie u lekára by malo byť samozrejmosťou pre všetkých. Manažovať pacientov je potrebné tak, aby nemuseli čakať dlhé hodiny pred ambulanciami a dohadovať sa, kto prišiel prvý. Systém objednatvysetrenie.sk túto možnosť ponúka, preto ma teší, že sa nám podarilo získať ďalšie nové ambulancie, ktoré ho začnú v priebehu októbra používať. Ide predovšetkým o štátne nemocnice v Martine a Žiline,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Župa dlhodobo komunikuje s lekármi a na elektronický systém objednávania postupne prejdú všetky nemocničné ambulancie v oboch spomínaných mestách. Podľa žilinského župana budú štátne nemocnice tak nasledovať župné v Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Trstenej a Čadci, v ktorých ambulanciách sa pacienti bezplatne objednávajú od minulého roka.

Bezplatné a pohodlné objednanie u lekára cez internet

Ako uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková, na nový spôsob manažovania pacientov aktuálne prechádzajú aj lekári ďalších ambulancií. „Ide o alergologickú ambulanciu v Liptovskom Mikuláši a rehabilitačnú ambulanciu v Bytči. Pribudli do nášho systému objednatvysetrenie.sk a pre pacientov tak budú poskytovať nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale i lepší spôsob objednávania,“ doplnila A. Majbíková. Podľa nej chce kraj zapojiť čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Je to jedinečný projekt a skvelá príležitosť. Robíme všetko preto, aby aj lekári pochopili, ako ľahko a rýchlo môžu zefektívniť plánovanie svojich vyšetrení a posunúť zdravotníctvo o ďalší krok bližšie k modernému a kvalitnému trendu,“ dodala. Predseda ŽSK tiež pripomenul, že systém je lekárom prispôsobený priamo na mieru „Máme veľmi pozitívne reakcie ako z ambulancií, ktoré systém používajú, tak od pacientov. Pochvaľujú si jednoduchosť a rýchle reakcie portálu, prístupný je aj cez mobil, čiže sa k lekárovi objednáte kedykoľvek a kdekoľvek, kde máte pripojenie na internet,“ zdôraznil predseda kraja.

ZDROJ: Lenka Záteková, hovorkyňa ŽSK

Komentáre