Novým trénerom HK VITAR Martin je Ernest Bokroš.

HK Martin, Publicistika, Šport, Správy hlavné, TOP_1, Všetky správy

HK VITAR Martin s veľkou posilou: Získal bývalého trénera národného tímu!

Novým trénerom HK VITAR Martin je Ernest Bokroš.

Hokejový tím z Turca získal do svojich radov nevídanú posilu, na trénerskú stoličku HK VITAR Martin zasadne skúsený 60- ročný Ernest Bokroš.
Na začiatku týždňa rozviazal klub HK VITAR Martin zmluvu s trénerom Róbertom Spišákom, od štvrtku povedie Martinčanov už rodák z Karvinej.

„Podarilo sa nám nájsť spoločnú reč s najúspešnejším slovenským trénerom pánom Bokrošom. Ide o trénera s obrovskými skúsenosťami čo dokazujú jeho úspechy, resp. majstrovské tituly v našej najvyššej súťaži, v Českej republike, či úspechy v národnom tíme.
Teší nás, že si pán Bokroš vybral práve Martin, a to kvôli našej vízii, aj napriek aktuálnym ponukám ktoré mal z českej najvyššej súťaže a taktiež z Tipsportligy,“ informoval riaditeľ klubu Milan Murček a ďalej dodáva: „Príchod pána Bokroša je jasný dôkaz toho, ako to vážne myslíme s postupom do našej najvyššej súťaže, dávame si najvyššie ciele a snažíme sa ich postupne napĺňať. Verím, že skúsenosti pána Bokroša naštartujú náš tím k lepším výkonom a z dlhodobého hľadiska budú prospešné pre martinský hokej“.


Tréner Ernest Bokroš ešte tento rok pôsobil ako hlavný tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov, kde od roku 2011 zastával funkciu hlavného trénera. V sezóne 2014-2015 získal so slovenskými reprezentáciou do 20 rokov na MS v Kanade bronzové medaily. V tej istej sezóne bol Ernest Bokroš vyhlásený v ankete Hokejista roka za „Trénera roka“. Rovnaké ocenenie získal aj v Českej republike v roku 2004, po zisku titulu s HC Hamé Zlín. V roku 2000 získal Ernest Bokroš ako asistent trénera striebornú medailu na MS Petrohrade a v roku 2002 sa stal v Göteborgu majstrom sveta.

Tlačový brífing s novým trénerom HK VITAR Martin Ernestom Bokrošom a predstaviteľmi hokejového klubu sa uskutoční v stredu 16. októbra 2019 po zápase SHL s Trnavou (o cca 20:45) v Press centre na zimnom štadióne v Martine.

ZDROJ: HK VITAR Martin

Komentáre