V Martine otvorili nové workoutové ihrisko pri Spojenej škole

Školstvo, Správy hlavné, Všetky správy

V piatok 8. novembra bolo slávnostne otvorené nové workoutové ihrisko a špecializovaná učebňa na meranie strojárskych súčiastok sú novinkou pre študentov Spojenej školy v Martine.

 

Vyučovanie telesnej a športovej výchovy na Spojenej škole v Martine sa stane zábavnejšie a pestrejšie o nový druh cvičenia na náradiach. Hrazdy, rebríky, lavičky či bradlo sú súčasťou moderného street-workoutového ihriska, ktoré bolo podporené Žilinským samosprávnym krajom v rámci projektu „Vráťme šport do škôl.“ Na jeho slávnostnom otvorení sa zúčastnila aj županka Erika Jurinová. ,,Som rada, že sme mohli podporiť vybudovanie nového športoviska pre mládež. Vytvoril sa nám tu moderný priestor, ktorým škola ukázala, že drží krok s dobou. Verím, že workoutové ihrisko poteší súčasných študentov školy a tých nerozhodnutých priláka,“ dodala.

Kvalitu vzdelávania martinských študentov zlepší aj nová špecializovaná učebňa strojárskej metrológie s 3D meraním.  Nájdu v nej manuálny súradnicový merací prístroj, ktorý zvláda širokú škálu meracích aplikácií. Pomocou dotykovej sondy budú môcť merať a vyhodnocovať rozmerovú aj geometrickú presnosť strojárskych súčiastok. ,,Zavedením takejto sofistikovanej technológie do vyučovacieho procesu žiaci získajú praktické zručnosti v oblasti súradnicovej metrológie. Celý proces výučby sa tým výrazne skvalitní,“ dodal riaditeľ Spojenej školy v Martine Jozef Zanovit. Špecializovaná učebňa bola zriadená s finančnou podporou Nadácie KIA Motors Slovakia.

Komentáre