Nováčikom v budúcom krajskom parlamente je Stanislav Thomka

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Poslanec mestského zastupiteľstva v Martine a konateľ Televízie Turiec Stanislav Thomka skončil piaty spomedzi ôsmych kandidátov. Získal od voličov 5 168 hlasov.

Za poslanca Žilinského samosprávneho kraja kandidoval Stanislav Thomka za koalíciu OĽANO, SaS, KDH, OKS, NOVA. „Slovensko v priebehu jedného dňa dalo strane SMER veľkú stopku a ukázalo sa, že naozaj každé voľby sú dôležité. Zmena prišla z regiónov a verím, že to bude takýmto smerom aj pokračovať“, uviedol Thomka pre portál Turčania.sk. „V Žilinskom kraji sme ako tím Eriky Jurinovej získali 17 mandátov. Je to skvelý základ, keďže na to, aby sa veci mohli posunúť dopredu, potrebuje mať v zastupiteľstve aj svojich poslancov. Som nesmierne rád, že som súčasťou jej tímu, a že som ju mohol v týchto voľbách podporovať.

Stanislav Thomka - Kino Moskva mi prirástlo k srdcu
Stanislav Thomka – Kino Moskva mi prirástlo k srdcu

Stanislava Thomku výsledok pozitívne zaskočil, nakoľko pred štyrmi rokmi sa do župného parlamentu nedostal. Bol vtedy prvý pod čiarou, do zvolenia mu chýbalo len tridsať hlasov. V týchto voľbách získal cez 5100 hlasov a skončil na piatom mieste. „Je to pre mňa príjemné prekvapenie, až takýto výsledok som nečakal“, pokračoval. „Vážim si každý jeden hlas a všetkým svojim voličom zo srdca ďakujem za prejavenú priazeň. Verím, že všetkých svojich voličov presvedčím svojou prácou vo VÚC.“ A aký je najaktuálnejší plán novozvoleného poslanca župného parlamentu? „Moje prvé kroky budú smerovať na Gymnázium V. Paulínyho-Tótha v Martine. Je to škola, ktorú som navštevoval a ktorá patrí práve pod kompetencie kraja, kde sa pôjdem poďakovať za to, že mi dala skvelý základ do života. Ešte raz, všetkým úprimne ďakujem za mňa, ako aj za Eriku Jurinovú, vôbec prvú županku v histórii Slovenska“, uzavrel Stanislav Thomka.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre