Nová vlaková súprava bude nasadená aj na trať v Turci

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Nová vlaková súprava bude nasadená aj na trať v Turci

V nasledujúcich dvoch rokoch pribudne do vozového parku Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) až 21 nových dieselmotorových vlakových súprav. Premávať budú aj na tratiach Prievidza – Horná Štubňa, Horná Štubňa – Vrútky a Zvolen – Kremnica – Horná Štubňa.

„Teší ma, že tieto moderné vlaky budú premávať v našich regiónoch. Práve regionálne spoje sú najviac využívané obyvateľstvom na dochádzanie do práce, do školy, za zdravotnou starostlivosťou. Európska únia nám tak pomáha plniť náš cieľ presadnúť z áut do prostriedkov hromadnej prepravy. A je oveľa príjemnejšie a bezpečnejšie cestovať v takýchto krásnych vlakoch,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

ZSSK obstará 21 nových vlakov do konca roka 2020

Sedem kusov bude pre 160 sediacich cestujúcich a 14 kusov pre minimálne 110 sediacich cestujúcich. Vlaky budú mať moderný a účelný dizajn, s ekologickým osvetlením, kamerovým systémom, informačným systémom s displejmi a zvukovou komunikáciou, wi-fi a elektrickými zásuvkami pre cestujúcich. Vlaky budú vybavené modernými bezbariérovými prvkami ako nástupná rampa pre zdravotne znevýhodnené osoby, sedadlá a toaleta pre osoby s obmedzenou mobilitou ako aj štítky v Braillovom písme. Vo vlakoch bude integrovaný systém automatického počítania cestujúcich snímačom osôb s vyhodnocovacou jednotkou.

Moderné a bezpečné vlaky budú jazdiť v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji. Európska komisia prispeje na vlaky sumou 63,6 milióna eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: ZSSK

Komentáre