Vstupenky na nočné prehliadky hradu Strečno už v predpredaji

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

Považské múzeum v Žiline vychádza v ústrety návštevníkom pri Nočných prehliadkach hradu Strečno dostupnosťou vstupeniek cez webový portál www.predpredaj.sk.

„Zvýšili sme komfort nákupu z pohodlia domova, návštevníci už nemusia čakať v rade na vstupenky a každý z nich má možnosť vybrať si v daný večer presný čas vstupu na nočnú prehliadku,“ uviedol Michal Jurecký, riaditeľ Považského múzea v Žiline na základe poverenia.

Atraktívne prehliadky hradu Strečno budú v nočnej atmosfére so zaujímavým programom v hrade i podhradí. „V tieto tajuplné večery vám predstavíme príbehy troch žien – šľachtičnej Benigny, Júlie Kapuletovej a Žofie Bosniakovej,“ prezrádza správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová. Dve z nich, Benigna a Žofia, žili priamo na našom hrade, Júlia pochádzala z talianskeho mestečka Verona. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tieto ženy nemajú nič spoločné, ale opak je pravdou. Všetky tri vošli do dejín a do povedomia ľudí a ani po mnohých rokoch neprestáva ich život budiť pozornosť. „Preto sa počas štyroch nočných prehliadok na hrade Strečno vyberte s nami za tajomstvami týchto troch žien,“ pozýva K. Repáňová.

Atmosféru prehliadky umocní výnimočný svetelný príbeh Žofie Bosniakovej. Pomocou ilúzie svetla a tajomna večerného stredovekého hradu bude zobrazený príbeh Žofie. „Je to prvýkrát, čo bude na hrade takéto moderné svetelné predstavenie,“ dodáva M. Jurecký. Vyvrcholením každej nočnej prehliadky bude impozantná ohňová šou.
Organizátori odporúčajú priniesť si so sebou i baterky. Vzhľadom k nočnej hodine je prehliadka hradu vhodná pre deti od 8 rokov.

Zmena programu vyhradená.

Vstupenky je možné zakúpiť cez webový portál www.predpredaj.sk:
Základné vstupné – osoba vo veku od 16 rokov – 6,50 €
Zľavnené vstupné – osoby do 15 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP, vojnoví veteráni – 4,50 €.

Autor: Považské múzeum v Žiline
Mgr. Michaela Koláriková
marketingová pracovníčka
Topoľová 1
010 03 Žilina
Tel:+421 41 500 15 11
kolarikova@pmza.sk
www.pmza.sk

ZDROJ: ŽSK, foto: Turčania.sk

Komentáre