Nočná víchrica vyradila viac ako 400 trafostaníc, problémy sú aj v Turci

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Bez elektriny je viac ako 17-tisíc odberných miest. Poruchy hlásia z mnohých okresov. Informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Po extrémne veternej noci zostalo na strednom Slovensku bez elektriny viac ako 17-tisíc odberateľov. Stredoslovenská distribučná (SSD) rieši poruchy na 33 vedeniach vysokého napätia. Mimo prevádzky je 460 distribučných trafostaníc.

Najhoršia situácia je na Orave, Liptove, Podpoľaní a v severnom Honte. V Turci majú problémy v obciach Vrícko a Šútovo, bez elektriny ostali aj domácnosti v meste Turany.

„Nepriaznivé počasie a rizikové podmienky nedovolili elektrikárom vo viacerých prípadoch zasiahnuť okamžite. Preto začali s vyhľadávaním poruchových miest až ráno, keď sa rozvidnelo a vietor zoslabol. Momentálne vynakladajú všetky sily na to, aby situáciu upokojili. Vzhľadom na rozsah poškodenia energetických zariadení je zatiaľ ťažké odhadnúť, ako dlho im bude odstraňovanie porúch trvať. Tam, kde to podmienky dovolia, bude SSD zásobovať odberateľov z iných vetiev,“ uviedol na za´ver k situácii Miroslav Gejdoš.

Doplnené Miroslavom Gejdošom o 11:40h.: „Aktuálne mame na strednom Slovensku bez prúdu 10 000 odberateľov. Z toho 5 000 na Orave a Liptove, 2 000 v okolí Žiliny a na Kysuciach, 2 000 na severe Hontu a 1000 po dalších oblastiach. V teréne je 150 pracovníkov, robia co môžu“.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: SSD

Komentáre