Noc múzeí a galérií 2017 v Turčianskej galérií v Martine

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

V sobotu 20. mája 2017 sa uskutoční podujatie s názvom Noc múzeí a galérií. Jedná sa o celoeurópske podujatie, ktoré má za úlohu prezentovať verejnosti kultúrne dedičstvo s cieľom šíriť informácie o kultúrnej rozmanitosti európskych krajín a vyzdvihovať dôležitosť jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene.

To všetko je realizované netradičným spôsobom, keďže brány galérií a múzeí sa pre návštevníkov otvoria vo večerných hodinách. Práve vďaka netradičnému času návštevy galérií a múzeí majú návštevníci možnosť zažiť neopakovateľnú atmosféru, ktorú noc sama o sebe prináša a v spojitosti s návštevou priestorov, ktoré dýchajú históriou, sa zážitok z podujatia ešte znásobuje.

V Turčianskej galérii pripravili bohatý program začínajúci o 17:00. Návštevníci si budú môcť prezrieť výstavy: JOZEF VRTIAK – MALIAR A ILUSTRÁTOR- VYKLADAČ SVETA A ĽUDSKÝCH DEJÍN, EVER PÚČEK – SPOMIENKY A OBRAZY, SZUŠ Martin – REMINISCENCIE výstava predstavujúca výber z realizovaných a ocenených projektov. V programe samozrejme nesmie chýbať prehliadka stálej expozície a depozitov.

Ak máte doma obraz a nepoznáte jeho autora prípadne cenu, neváhajte a prineste ho do Turčianskej galérie. V časti programu Čo mám doma… odborní pracovníci ochotne a bezplatne poradia.
Tak isto galéria pripravila rôzne zaujímavé formy objavovania a spoznávania výtvarných diel. Tvorivé dielne Ateliéru Kocúr pre deti ale i tých skôr narodených prinášajú mnoho zaujímavých aktivít.

Návštevníci sa v túto čarovnú noc môžu na chvíľu stať umelcami a namaľovať si svoj vlastný obraz. Turčianska galéria si pripravila aj Bábkové divadlo – Kráska a zviera, čítanie rozprávok pre najmenších, sláčikové quarteto a nakoniec aj prekvapenie.

Podujatie prebehne 20. mája od 17. 00 – 23. 00 hod., vstupné su dve eurá.

ZDROJ: Nina Haverl

Komentáre