Neznámy páchateľ založil v Turanoch čiernu skládku

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Neznámy páchateľ založil v Turanoch čiernu skládku

Ako informuje na svojej oficiálnej stránke mesto Turany, v jednej z miestnych častí založil doteraz neznámy páchateľ 24. mája 2019 novú čiernu skládku.

Na parkovisku pri strelnici pod Tibínom bola nájdená pomerne veľká kopa stavebnej sutiny. Pravdepodobne ju tam dopravil niekto s použitím traktora s vlečkou. Mestská polícia nález zdokumentovala a prosí obyvateľov Turian o informácie, ktoré by viedli k identifikovaniu a dolapeniu páchateľa.

„Páchateľ sa dopustil priestupku na úseku životného prostredia  podľa § 45 od. 1 zákona 372/90 Zb. V prípade zistenia jeho totožnosti mu hrozí pokuta až do výšky 99 eur. Všetky náklady, ktoré sú spojené s likvidáciou čiernej skládky bude musieť samozrejme uhradiť tiež. Skládka bola založená už na vybudovanom parkovisku, na ktoré mesto Turany v minulosti vynaložilo nemalé finančné prostriedky,“ uvádza sa v stanovisku mestskej polície.

V Turanoch to nie je prvý prípad, keď sa založila nová čierna skládka, respektíve doniesol sa odpad na miesto, ktoré bolo už predtým využívané ako čierna skládka. Podobným situáciám čelia mestá a obce naprieč celým Slovenskom. Samosprávam to samozrejme spôsobuje starosti a zbytočne vyhodené investície, ktoré musia vynaložiť na odstránenie týchto skládok, pričom podľa mestskej polície, Turanci majú dostatok legálnych možností ako sa zbaviť rôzneho odpadu z domácností.

ZDROJ: Maroš Chmúrny

Komentáre