Nenechajte si ujsť jazzovú špičku v Martine: Jedinečný Poogie Bell band feat. Bobby Broom

Barmuseum, Kultúra, Najnovšie správy, PR články, Všetky správy

Poogie Bell (56) je legendárny americký budeník. Na svojom konte ma spoluprácu s Marcusom Millerom, Stanleym Clarkom, Erykahom Badum, All Jarreauom, Davidom Sanbornom, Johnom Scofieldom, Victorom Wootenom, Davidom Bowiem a Chakam Khanom. V martinskom Barmuseu sa predstaví spolu s Mike Stephansonom – tenor, Jurajom Griglákom – basa a pozor, tešiť sa môžete aj na jedného z najlepších súčasných jazzových gitaristov Američana Bobbyho Brooma.

Bobby Broom (56) sa narodil v New York City (USA), na gitaru sa naučil hrať ako 12-ročný, a už o štyri roky neskôr koncertoval v prestížnej Carnegie Hall s takými hudobníkmi ako Sonny Rollins a Donald Byrd. Jeho debutový album „Clean Sweep“ vydal v roku 1981 a následne spolupracoval s ďalšími uznávanými hudobníkmi (Kenny Burrell, Stanley Turrentine, Charles Earland, Miles Davis, Kenny Garrett, a ďalšími. Broom je tiež známy ako jazzový pedagóg a pre mnohé mladé talenty je vzorom nielen vďaka svojej vysokej umeleckej úrovni.

V súčasnosti sa najviac sa orientuje na svoje vlastné projekty Bobby Broom Trio a Deep Blue Organ Trio. Je držiteľom viacerých ocenení, vyhlásený bol za „jedného z najvýznamnejších hudobných gitaristov našich čias“ a podľa patrí do exkluzívneho klubu jazzových gitaristov s jedinečným zvukom a prenikavým vplyvom. Na konte má viacero albumov, ktoré stoja za vypočutie (Upper West Side Story, Bobby Broom play for Monk, The Way I Play – Live in Chicago, My Shining Hour, Song and Dance).

Na jedinečnú zostavu Poogie Bell band feat. Bobby Broom sa môžete tešiť v piatok 14. apríla, kedy odohrajú koncert v Barmuseu (Malá hora 2, Matin).

Lístky je možné zakúpiť si v bare, cez ticketportal, a tiež rezervacie@barmuseum.eu.

Web: http://barmuseum.eu/
FB: https://www.facebook.com/barmuseum
Udalosť: https://www.facebook.com/events/223372494738270/
Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=23265

ZDROJ: PR správa
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Turcania.sk štandardne uzatvára komentáre.

Komentáre