Nedeľa v Barmuseu bude opäť patriť rozprávke, vyhrajte dve vstupenky

Barmuseum, Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Najbližší víkend môžete zavŕšiť v nedeľu, 7. októbra o 16-tej detským bábkovým divadlom Kráska a zviera v podaní Divadla na hojdačke.

S pôvodnou staro francúzskou témou sa v našich končinách popasovali Pavol Dobšinský, Božena Nemcová i František Hrubín. Dodnes sa dočkala mnohých filmových a divadelných spracovaní. Pre jej nadčasovosť a aktuálnosť sa ju rozhodli inscenovať aj v Divadle na hojdačke.

Nedeľa v Barmuseu bude opäť patriť rozprávke, vyhrajte dve vstupenkyZákladná línia príbehu rozoberá protiklad materiálneho bohatstva s vnútornou chudobou. Blahobyt neprináša automaticky aj bohatstvo duševné. Mladý princ pohŕda urodzenými nevestami pre ich vonkajšiu nepríťažlivosť, hoci vnútorne sú princezné krásne. Preto sa stane zvieraťom, aby sám na sebe prišiel na to, že dobré srdce môže mať aj netvor. Iba vtedy môže jeho kliatba pominúť. Na druhej strane – kráska – dievča z bohatej rodiny je nositeľkou dobra, obetavosti a lásky. Iba vďaka nej sa zviera zmení na človeka.

Predstavenie sa hrá v kombinácii bábkariny s činohrou. Na scéne sa pohybujú metrové javajky, ktoré v striedajú činoherné party a veselé pesničky. Nechýba ani komunikácia s divákmi.

Dĺžka predstavenia je 45 min, je určená pre divákov od 3 do 10 rokov, vstupné je 3.50 eur.

Projekt podporil Fond na podporu umenia.

SÚŤAŽ O DVE VSTUPENKY

Chcete vyhrať dve vstupenky na detské bábkové divadlo Kráska a zviera? Je to jednoduché. Zdieľajte tento článok verejne na svojom profile a budete zaradení do žrebovania, ktoré prebehne v sobotu, 6. októbra 2018 o 18:00 h. Víťaz bude uverejnený na Facebooku Turčania.sk. Držíme palce.

ZDROJ: Turčania.sk, Barmuseum

Komentáre