Najznámejšia komédia v podaní jedinečného Karla Rodena v Martine!

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1

Martinčania, na 30. marec 2018 si rozhodne nič neplánujte a vyčleňte si tento deň na kultúru! Prečo? Do nášho mesta, konkrétne do kina Strojár, totiž zavíta exkluzívne herecké obsadenie a odohrá klasiku klasík. Reč je o Moliérovej hre Zdravý nemocný, v ktorej zahviezdi herec s veľkým H Karel Roden a množstvo ďalších úžasných hercov.

Karla Rodena môžeme pokojne a bez zveličovania nazvať svetovým hercom, odkedy zahviezdil vo viacerých svetoznámych filmoch. O jeho hereckých kvalitách sme sa mohli presvedčiť v nezabudnuteľných filmoch, ako Masaryk, Hellboy, Blade 2, Obete a vrahovia, Ako básnikom chutí život a takto by sme mohli pokračovať celú večnosť. Poďme však späť k francúzskemu dramatikovi Moliérovi. Snáď najznámejšia komédia, ktorá má v hľadáčiku hypochondrov a liečebné šarlatánstvo, nesie názov Zdravý nemocný. Táto svetová klasika patrí aj po rokoch k tým najobľúbenejším divadelným hrám, takže by bol hriech nedopriať si tento jedinečný zážitok priamo nám pod nosom – v Martine! Celé to vypukne už 30. marca o 18:00, takže si to rozhodne nenechajte ujsť.

Spolu s Karlom Rodenom do nášho mesta zavítajú aj herecké osobnosti, ako Jana Krausová, Hana Havlicová, Michal Slaný a mnohí iní. Režijnú taktovku chytil do ruky Jakub Maceček. Moliérova hra Zdravý nemocný je obrazom bohatého mešťana Argana, ktorého stvárňuje skvelý Karel Roden. Argan, zmámený myšlienkou, že sa blíži jeho smrť, chce za každú cenu vydať svoju dcéru do rodiny známeho doktora. Motivácia je jednoznačná – mať v rodine lekára a ušetriť tak na poplatkoch. Ako to už býva, Arganova dcéra túži po inom. Začína sa tak séria udalostí a situácií, ktorých spája jedno – priviesť Argana k rozumu.

Ešte váhate? Rozhodne nemusíte, pretože okrem kvalitnej komediálnej hry v podaní jedinečných hercov zvučných mien na vás čaká aj mimoriadne výhodná ponuka. Stačí zájsť na ticketportal.sk, vložiť do nákupného košíka aspoň dve vstupenky na toto výnimočné predstavenie a automaticky dostanete jednu vstupenku ZADARMO! Lístky sú však v predpredaji aj priamo v pokladni kina Strojár. Nečakajte teda na poslednú chvíľu a zaistite si vstupenky, kým sú. Táto hra za to určite stojí.

ZDROJ: SINGER event & media agency, foto: www.kulturniportal.cz

Komentáre