Najmenej 206 dávok marihuany mal prechovávať v byte 31 ročný muž

Krimi, Všetky správy

Na základe operatívnych informácií pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti vykonali liptovskomikulášsski policajti domovú prehliadku u 31-ročného muža. Táto sa uskutočnila v piatok 16. februára v byte podozrivého muža v Liptovskom Mikuláši.

Pri domovej prehliadke 31-ročný podozrivý muž policajtom vydal zelenú sušinu v dvoch igelitových vreckách, dva balíčky alobalu s obsahom zelenej sušiny a ďalšie zbytky zelenej sušiny. Pri domovej prehliadke policajti zaistili aj sklenenú fľašu s obsahom zelenej sušiny. Zaistená sušina bola zaslaná na kriminalsitickú expertízu. Podľa predbežných výsledkov expertzízy išlo celkom o 103,69 gramov rastlinného materiálu identifikovaného rodu Cannabis (konope). Zaistené množstvo látky zodpovedá minimálne 206 jednorazovým dávkam drogy.

Vyšetrovateľ 31-ročného muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

ZDROJ: KR PZ SR

Komentáre