Najlepší sprievodca ikonickými miestami Tatier

PR články

Najlepší sprievodca ikonickými miestami Tatier

Vysoké a Nízke Tatry sú veľkou rekreačnou oblasťou na Slovensku, ktorá je známa priaznivcom lyžovania a ďalších zimných aktivít. Areál vznikol zhruba v roku 1947 zlúčením niekoľkých miniatúrnych horských osád. Stredisko má v súčasnosti tri hlavné oblasti: Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranskú Lomnicu, z ktorých každá je tiež rozdelená do niekoľkých oblastí.

Rezort sa nachádza na úpätí rovnomenného pohoria, na svahoch, na ktorých boli vytvorené moderné lyžiarske strediská, ktoré vám zaručia krásnu dovolenku aj v lete.

Vysoké a Nízke Tatry sú ideálnym miestom pre aktívne a zvedavé deti, ktoré milujú šport a sú pripravené vyskúšať si lyžovanie alebo snowboarding. To však nie je zďaleka všetko, preto si okrem potrebnej batožiny so sebou vezmite aj dobré ďalekohľady, aby vám nič dôležité neuniklo.

Každá rekreačná oblasť má svoje vlastné čaro

Tatry sú známe pre svoje liečivé minerálne pramene. Každá rekreačná oblasť v regióne má však svoje vlastné atraktívne prvky, vďaka ktorým tu najradšej trávia svoj čas milovníci športovej zábavy a prívrženci zdravej turistiky. Vychutnať si toto malebné „letovisko“ s množstvom zábavy a príjemného relaxu môžete aj s kvalitným ubytovaním v Jasnej.

Spestrenie v podobe vzrušujúceho výletu do jaskyne

Odpočinok v obľúbenom horskom stredisku môžu spestriť vzrušujúce výlety, v okolí Vysokých aj Nízkych Tatier je niekoľko krásnych jaskýň. Obľúbeným pamiatkovým objektom je Belianska jaskyňa, v ktorej môžete obdivovať krásne stalaktity a stalagmity. Tiež veľký záujem je o výlety do Demänovskej jaskyne.

Často sú ale náročné a možno budete preto potrebovať aj odpočinok, ktorý si môžete dopriať v pekných apartmánoch Jasná.

Aquapark Tatralandia, ktorý sa nachádza v blízkosti strediska, je obľúbený u priaznivcov vodnej zábavy a turistov s deťmi. Je krytý, takže ho môžete navštíviť kedykoľvek. Podmienky pre pohodlný odpočinok sú tu optimálne. Vodný park má bazény, šmýkačky a atrakcie pre najmenších návštevníkov.

V teplom období tu majú hostia možnosť vidieť jedinečné prírodné pamiatky. Dominantou je Štrbské Pleso, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1350 metrov nad morom. Jazero je neuveriteľne krásne, je napájané vodou z miestnych ľadovcov, ktoré sú krištáľovo čisté. Svoje meno  získalo vďaka neďalekej starobylej dedine, do ktorej sa počas tejto exkurzie môžete  vydať na prechádzku tiež.

ZDROJ: PR článok

Komentáre