Nadácia Kia Motors Slovakia: V programe Šport v regióne rozdelí nadácia automobilky 200.000 eur

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Nadácia Kia Motors Slovakia rozdelí v zamestnaneckom grantovom programe Šport v regióne 200.000 eur. Zameraný je na rozvoj športových aktivít v Žilinskom kraji, pričom maximálna výška grantu na jeden projekt je 2000 eur. TASR o tom informoval správca nadácie Dušan Dvořák.

„Cieľom programu Šport v regióne 2018 je prispieť k rozvoju zdravého životného štýlu, zlepšovať prístup detí a mládeže k športovým i rekreačným aktivitám, podporovať domáce športové preteky či turnaje a zlepšovať príležitosti pre mladé talenty,“ uviedol správca nadácie.

O grant sa môžu do 5. apríla do 24. hodiny uchádzať mimovládne organizácie, školy a obce pôsobiace v Žilinskom kraji. „Podmienkou je spolupráca so zamestnancom spoločnosti Kia Motors Slovakia, ktorý projekt osobne odporučí a bude sa podieľať ako dobrovoľník na jeho realizácii,“ upozornil Dvořák.

Doplnil, že projekty sa podávajú elektronicky prostredníctvom formulára, ktorý je dostupný na stránke https://nadaciakia.egrant.sk/. „Podporené projekty musia byť zrealizované v období od 15. mája do 15. septembra,“ dodal správca nadácie.

ZDROJ: TASR, foto: Nadácia Kia Motors Slovakia

Komentáre