Na výplatnej páske si prilepšia viaceré nelekárske povolania. Pozrite sa, o koľko

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Pôrodná asistentka, fyzioterapeut, zubný technik, sanitár či zdravotnícky záchranár. Takmer 20 nelekárskych povolaní si od budúceho roka prilepší na výplatnej páske. Len na mzdy v zdravotníctve pôjde v budúcom roku o približne 200 miliónov eur viac. Zvyšovanie platov sa dotkne zdravotníkov tak v nemocniciach ako aj v ambulanciách.

Na platy pôjde medziročne takmer dvesto miliónov

Platy v budúcom roku v nelekárskych povolaniach výrazne porastú. Zabezpečia to navýšené zdroje do rezortu. V roku 2019 si prilepšia nasledovne aj sestry.

Oproti roku 2018 uvidia viac na výplatnej páske aj ďalšie nelekárske povolania. „Práca každého zdravotníckeho pracovníka je pre nás dôležitá, každý z nich vykonáva nenahraditeľnú prácu pri pacientovi. Navýšenie pocítia viaceré skupiny zdravotníkov,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Na výplatnej páske si prilepšia viaceré nelekárske povolania

„Keď sa pozrieme na celkové financovanie, zdravotníctvo eviduje viac ako 6-percentný nárast. Spolu pôjde do rezortu viac ako 5 miliárd eur. Nemocniciam pomôžu aj zvýšené kapitálové výdavky zo 70 na 100 miliónov eur, ktoré sú určené na rekonštrukciu, modernizáciu či prístrojové vybavenie,“ uzavrel Martin Smatana, generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky.

Na výplatnej páske si prilepšia viaceré nelekárske povolania

ZDROJ: MZ SR

Komentáre

ARC PUB MARTIN