Na Turčianskom javisku sa predstaví dvanásť ochotníckych súborov

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Na postupovej súťaži a prehliadke neprofesionálneho divadla dospelých a neprofesionálneho divadla mladých Turčianske javisko 2018 súťaží od štvrtka do soboty 21. apríla v Martine dvanásť ochotníckych divadelných súborov z regiónov Turiec, Liptov, Orava, Kysuce a horné Považie. TASR o tom informovala manažérka záujmovo-umeleckej činnosti Turčianskeho kultúrneho strediska (TKS) v Martine Eva Palovčíková Záthurecká.

Doplnila, že tri súbory sa predstavia v kategórii neprofesionálneho divadla dospelých a deväť v kategórii neprofesionálneho divadla mladých. „Divadelný súbor J. Vojtaššáka a Divadelný súbor Touch zo Zákamenného, Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA z Čadce, Tanečné divadlo Shadow of music pri tanečnom odbore Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Turčianske Teplice, Detský divadelný súbor Kamarát – Čučoriedky z Martina, Vaša Banda a Divadlo Popolus zo Žiliny, Dramaťáci z Bytče, Divadlo APOSTROP ZUŠ J. L. Bellu Liptovský Mikuláš, Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea, Divadlo f*ACTOR z Liptovského Petra, Divadelný súbor LUNETRDLO Partizánska Ľupča a Literárno-dramatický odbor SZUŠ RKK Ružomberok,“ uviedla Palovčíková Záthurecká.

Víťazné divadelné súbory budú reprezentovať Žilinský kraj v kategórii dospelých na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke Belopotockého Mikuláš 2018 v Liptovskom Mikuláši a v kategórii mladých na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke FEDIM v Tisovci.

Organizátorom prehliadky je TKS v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a spoluorganizátormi Slovenské komorné divadlo Martin a Kino Scéna Martin. Podujatie je financované z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou ŽSK.

ZDROJ: TASR

Komentáre