Na Mudroňovej ulici v Martine bude aj radar

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ulica Pavla Mudroňa v strede mesta patrí k najfrekventovanejším cestám v Martine. Okrem množstva áut sa tu nachádzajú aj školy, kultúrne, školské a zdravotnícke zariadenia, lekárne, pošta. Bezpečnosť chodcov a najmä žiakov škôl a školských zariadení je prvoradá.

Pred pár mesiacmi sa v danom úseku pri Základnej umeleckej škole stala dopravná nehoda. Našťastie si to odnieslo len bezpečnostné zábradlie. „Aj na základe tejto skutočnosti sa vďaka iniciatíve poslancov VMČ Stred, Metského úradu, Okresného úradu a dopravnej polícii veci pohli dopredu,“ vysvetľuje na webovej stránke mesta Martin poslanec mestského zastupiteľstva Bruno Horecký.

Pred pár mesiacmi sa v danom úseku pri Základnej umeleckej škole stala dopravná nehoda.
Pred pár mesiacmi sa v danom úseku pri Základnej umeleckej škole stala dopravná nehoda.

Ako ďalej uvádza, na Mudroňke sa zvýraznilo a zlepšilo zvislé dopravné značenie a v lete sa osadili nové bezpečnostné zábradlia z východnej a západnej strany ulice pri Základnej škole a Základnej umeleckej škole. V týchto dňoch pribudnú aj zrekonštruované makety policajtov, ktoré už kedysi zakúpili poslanci z rozpočtu mestskej časti a boli zničené vandalmi.

VMČ Martin – Stred chce investovať financie aj do inštalácie radaru – merača rýchlosti, ktorý by mal byť nainštalovaný na začiatku ulice.

„Poslanci dúfajú, že sa podarí ešte viac zvýrazniť aj priechod pre chodcov, aj keď komunikácia nepatrí mestu, ale má ju na starosti štát. Výsledkom týchto už zrealizovaných a naplánovaných opatrení by mala byť maximálne zvýšená bezpečnosť žiakov okolitých škôl, ale aj všetkých účastníkov cestnej premávky,“ uzatvára poslanec Horecký.

Na Mudroňovej ulici v Martine bude aj radar
Mudroňová ulica dnes

Zdroj a foto: Bruno Horecký

Komentáre