Na klavírnej súťaži medzi najlepšími aj Martinčania

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Na klavírnej súťaži medzi najlepšími aj Martinčania

Dňa 17. mája 2019 sa v Sládkovičove konal 5. ročník súťažnej klavírnej prehliadky. Súťažilo sa v šiestich vekových kategóriách od 5 do 15 rokov.

Prezentovalo sa 82 žiakov z celého Slovenska. Zo všetkých prihlásených klaviristov bolo vyhlásených v každej kategórii 6 najlepších žiakov. Na konci súťaže sa predstavili na záverečnom koncerte.

Jedným z týchto víťazov bol aj  Samuel Móric, žiak našej Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej v Martine. Je to šestnásťročný študent gymnázia a uspel v poslednej šiestej vekovej kategórii. Predstavil  sa dvomi náročnými skladbami,  Fantázia Impromtu od F. Chopina a skladbou Bugattistep od J. Ježka. Samuel Móric študuje klavírnu hru už desiaty rok a pracuje pod vedením Mgr. Aleny Glonekovej.

Spomínanej klavírnej prehliadky sa zúčastnila Lenka Mokrá, ktorá je tiež našou žiačkou. Má 14 rokov a je študentkou gymnázia. Predstavila sa v piatej vekovej kategórii skladbou Romanza od P.I. Čajkovského a skladbou Memory od L.A. Webera. Porota jej výkon ocenila zlatým pásmom. Zdenka Mokrá sa venuje klavíru už 8 rokov opäť pod vedením Mgr. Aleny Glonekovej.

Klavírna súťaž mala vysokú úroveň a naši žiaci Samuel a Lenka úspešne reprezentovali našu Súkromnú základnú umeleckú školu Maše Haľamovej v Martine.

ZDROJ: Adam Kmeť, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu DEEP, Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej

Komentáre