Na festivale Scénická žatva 2019 vystúpi divadlo zo Srbska s hrou Stanislava Štepku

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy
Na festivale Scénická žatva 2019 vystúpi divadlo zo Srbska s hrou Stanislava Štepku
Divadlo KUS Zvolen z Kulpína

V Martine na festivale Scénická žatva 2019 sa predstavia tri divadelné súbory zo zahraničia. Jeden zo Srbska a dva z Českej republiky.

Štvrtok 29. 8.
Z Prahy príde do Martina súbor Relikty hmyzu s hrou [[War-in-progress]]. „Vojna na Ukrajine sa ešte neskončila. Hoci už nikoho nezaujíma. My sme tam boli. My sme s nimi hovorili. Boli sme kúsok od frontovej línie. V blízkosti hranice separatistickej Doneckej ľudovej republiky. Odišli sme na Ukrajinu a dúfali sme, že nám bude konečne všetko jasné. A teraz by sme vám chceli povedať, aké zásadné pravdy o svete sme tam zistili,“ takto uvádza pražské divadlo svoju hru, ktorú si budú môcť diváci pozrieť vo štvrtok poobede.

Sobota 31. 8.
Mostecké divadlo Stinné stránky prinesie na festival polstoročie zabudnutú hru Miloša Macourka s názvom Hra na Zuzanku. Predstavenie sa nesie v absurdnom duchu. Príbeh sa točí okolo života Zuzany, ktorá vyrastá v nezmyselnom svete. Celý životný cyklus trvá iba hodinu, platí sa zajacmi a vety v tomto svete odporujú zákonom logiky a tradičným významom slov. Absurdita má však jasne dané hranice, vďaka čomu je predstavenie veľmi zábavné a nevšedné. Diváci si ho budú môcť pozrieť v sobotu poobede.

Nedeľa 1. 9.
Divadlo KUS Zvolen z Kulpína (Srbsko) uvedie na festivale Scénická žatva 2019 hru Konečná stanica, ktorú napísal Stanislav Štepka, vedúca osobnosť Radošinského naivného divadla. Či sa divadelníci zo Srbska vyrovnajú Radošincom, na to si návštevníci budú musieť počkať až do nedele. Konečná stanica bude symbolicky posledným predstavením v programe. Hru si užijú aj diváci, ktorí nevedia po srbsky, v Divadle KUS Zvolen pôsobia Slováci žijúci vo Vojvodine. Predstavenie získalo minulý rok prvú cenu na divadelnom festivale v Starej Pazove.

ZDROJ: Tlačová správa

Komentáre