Na Divadelnom námestí v Martine to dnes bude opäť žiť. Zahrajú Gladiator a Drozďo & Demex

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Kultúrna scéna Martin pozýva širokú verejnosť na hudobný večer, ktorý odštartuje dnes o 19:00.

O zábavu sa postarajú Gladiator a domáci DJs Drozďo & Demex. Podujatie sa bude konať na Divadelnom námestí v Martine dnes, 6. júla 2018 v čase od 19:00 do 22:00, vstupné sa neplatí.

Gladiator je slovenská rocková skupina, ktorú v roku 1989 spolu s Georgiom Babulicom založili bratia Miko, Maroš a Dušan Hladký. Členovia skupiny pochádzajú z Alekšiniec. Žánrovo sa prikláňali k metalu, medzi ich najväčšie hudobné vzory patrili skupiny Metallica a Sepultura.

Po dvoch rokoch úspešného účinkovania na amatérskych koncertoch a festivaloch kapela dostala v roku 1991 od českého hudobného vydavateľstva Zeras ponuku na nahratie debutového albumu. Videoklip ku skladbe „Profitable Losses“ (1992) z tohto albumu, ktorý vyšiel pod názvom Designation, bol prvým slovenským hudobným videoklipom, ktorý bol vysielaný v programoch americkej hudobnej stanice MTV.

DJ Drozďa & DemexaHudobných producentov a DJ Drozďa & Demexa evidujú fanúšikovia ako aj poslucháči už od roku 2016, kedy slovenskú scénu dobili singlom It ́s You, vďaka rádiu Európa 2. Odvtedy mladí
Dji prešli veľkou cestou, na ktorej im vznikli i ďalšie známe hity ako Kľúč, Waiting For The Right Time, Som To Ja, Invisible alebo najnovší hudobný prírastok All Night.

V rámci TOP 100 hranosti všetkých skladieb v slovenskom éteri zastávajú pozíciu medzi 80. až 90. miestom, pričom ako „nováčikovia“ na hudobnej scéne vTOP 50 slovenských skladieb kraľujú v samotnej TOP 20.

Počas letnej sezóny 2017 odohralo hudobné Dj-ské duo svoje sety na festivaloch a v kluboch po celom Slovensku. Osobne navštívili mestá ako Žilina, Považská Bystrica, Prievidza, Bojnice, Trenčín, Bratislava a nevynechali samozrejme ani rodný Martin. Už na túto jeseň a zimu chystajú Drozďo & Demex tanečnú TOUR 2017!!!

Komentáre