Na detskej klinike sa hralo bábkové divadlo

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

K deťom hospitalizovaným v Univerzitnej nemocnici v Martine zavítalo  prvý júnový týždeň bábkové divadlo. Priestory Kliniky detí a dorastu JLF UK a UNM sa na chvíľu zmenili na divadelnú lóžu. Malých pacientov od nekonečne dlhých hodín na lôžku odpútal príbeh o vesmírnej lodi, ktorá havarovala na planéte Zem.

Takéto projekty sú pre psychiku hospitalizovaných deti mimoriadne dôležité. Každá podobná aktivita je na našej klinike vítaná“ tvrdí Elena Kurhajcová, vedúca sestra Kliniky detí a dorastu JLF UK a UNM. Predstavenie spája príjemné s užitočným. Ide o 45-minútovú porciu zábavy s dôrazom na environmentálnu výchovu. O tom, kam patria odpadky a ako ich separovať hrali a spievali herci z Divadla na hojdačke zo Žiliny. Pozitívnym spôsobom narušili stereotyp pobytu v nemocnici a v deťoch zanechali lepší dojem zo samotnej hospitalizácie.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka iniciatíve troch mladých darcov, ktorí poskytli finančné prostriedky na jeho realizáciu a zabezpečili divadelné predstavenie. Divadlo na hojdačke venovalo honorár na vybavenie detskej kliniky a zlepšenie podmienok hospitalizovaných pacientov.

Pripraviť bábkové divadelné predstavenie pre deti v nemocnici nie je žiaden problém, stačí mať kamarátov ako je Braňo Urbánek a Peťo Pospo Pospíšil a ide to. Ďakujeme aj prístupu Univerzitna Nemocnica v Martine a hlavne Divadlo Na Hojdačke <3 ktoré si od nás nevzalo honorár a peniaze venovali na vybavenie detskej kliniky.

Uverejnil používateľ Miro Ondruš 7. jún 2018

ZDROJ: TS UNM, video: Miro Ondruš

Komentáre